سوئیسی ها در اصفهان به آموزش گردشگری می پردازند

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان در دیدار با هیئتی آموزشی از دانشگاه لوزان در کشور سوئیس عنوان کرد: سوئیسی ها در اصفهان بزودی dsfr_53_1465977861آموزش هتل داری و گردشگری برگزار می کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان، روز گذشته معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان، با هیئتی علمی از اساتید و مسئولین دانشگاه لوزان سوئیس دیدار داشت.

در این دیدار «آمری دیپاکس» سرپرست گروه علمی دانشگاه لوزان سوئیس از هدفش در سفر به اصفهان سخن گفت و ضمن تشکر از مسئولین اداره کل میراث فرهنگی جهت فرصتی که در اختیار وی و گروهش گذاشته اند تأکید کرد: من در طی سه ماه گذشته دو بار به اصفهان سفر کرده ام.

وی همچنین افزود: با توجه به جاذبه های تاریخی و گردشگری اصفهان و همچنین فرهنگ مطلوب مردم ایران، احساس می کنم این شهر از شرایط مناسبی برای توسعه گردشگری برخوردار است و این در حالی است که در طی این دو سفر متوجه شدم مردم ایران و اصفهان از فرهنگ میهمان نوازی حتی بیشتر از مردم اروپا برخوردار هستند، لذا مایل هستیم تا در صورت توافق دوجانبه، با توجه به این که دانشگاه لوزان کشور سوئیس از سابقه طولانی در امر آموزش گردشگری برخوردار است، بتوانیم تجارب خود را در قالب انعقاد تفاهم نامه و تأسیس یک مؤسسه گردشگری به اصفهان انتقال دهیم.

در ادامه این دیدار محسن یارمحمدیان معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان نیز ضمن سپاسگزاری از سفر هیئت سوئیسی به ایران از پیشنهاد توسعه آموزشی و انتقال تجارب در این زمینه استقبال کرده و عنوان کرد: براستی اصفهان شهری جهانی است که با دارا بودن جاذبه های بی بدیل تاریخی و طبیعی و همچنین با دارا بودن بیش از یک سوم صنایع دستی جهان، مقصد مناسبی برای گردشگران خارجی است، لذا با توجه به این که امروز گردشگری به عنوان یکی از اصلی ترین اولویت های توسعه اصفهان مطرح شده، نیاز به آموزش های تخصصی و با کیفیت، جهت توسعه کیفی خدمات گردشگری اصفهان بیش از هر زمان دیگر احساس می شود.

در این نشست که با حضور مدیر شرکت ایرانی ادپینگ زیرمجموعه شرکت آتیه صبا همراه بود، گروه علمی دانشگاه لوزان سوئیس به بحث و تبادل نظر پرداختند و توافق شد تا شرح خدمات این مؤسسه جهت بررسی کارشناسان اداره کل میراث فرهنگی استان ارائه و در این زمینه تصمیم گیری شود.

 

منبع : دنیای سفر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *